Dine oplysninger

    Hvordan kan vi vende tilbage til dig?

    Dit navn*

    Din e-mail*

    Vælg modtager?

    Hvordan kan vi hjælpe?

    Skriv dit spørgsmål eller kommentar, og vi vender tilbage hurtigst muligt.

    Dit spørgsmål/kommentar*


    Booking/Golfbox

    Brugernavn:
    Password:

    Har du et login til Golfbox, kan du logge ind i vinduet her.

    Når du logger ud igen, vender du automatisk tilbage til hjemmesiden her.

    Resultater

    På denne side kan du løbende følge med i onsdagsresultaterne samt holde øje med din score i Eclectic-turneringen

    Løbende turnering Order of Merit
    (Sponsor Din Bilrådgiver v/Martin Norden)

    kan også ses i Golfbox under klubturnering, fanen Order of Merit

    A-rækken
    B-rækken
    C-rækken

    Årets vindere 2020:
    A-rækken – Annette Norden
    B-rækken – Marie Louise Klagenberg
    C-rækken – Lone Guldager Berger

    Årets vindere 2019:
    A-rækken – Ann Grønborg
    B-rækken – Anne Hedebo Andersen
    C-rækken – Grete Lademann

    Årets vindere 2018:
    A-rækken – Dorte Klitgaard
    B-rækken – Marianne Lohse
    C-rækken – Carina Augsburg

    Årets vindere 2017:
    A-rækken – Ann Grønborg
    B-rækken – Anne Abildstrøm
    C-rækken – Anni Nielsen og Britt Harder – samme score

    Årets vindere 2016:
    A-rækken – Lene Lausen
    B-rækken – Dorte Klitgaard
    C-rækken – Carina Augsburg
    9-hul-rækken – Evy Hansen

    Årets vindere 2015:
    A-rækken – Lene L. Lausen
    B-rækken – Line Seiersen
    C-rækken – Annelise Alsing

    ECLECTIC (Sponsor Nivå Golf Center)

    kan også ses i Golfbox under klubturnering, fanen Order of Merit

    Eclectic

    Den samlede hulscore opgøres på een samlet liste og er anført i brutto.
    Det betyder, at der ikke er taget højde for handicap. Først efter sidste Eclectic-match vil listen blive korrigeret med handicap (tildeles 1/2 antal SPH med afslutningsdagens handicap) og opdeles i 2 lige store rækker.

    Vindere 2020:
    A-rækken Nr. 1 – Susanne Forsberg Fagerberg
    A-rækken Nr. 2 – Annette Norden
    B-rækken Nr. 1 – Lone Guldager Berger
    B-rækken Nr. 2 – Marie Louise Klagenberg

    Vindere 2019:
    A-rækken Nr. 1 – Annette Norden
    A-rækken Nr. 2 – Lene Lausen
    B-rækken Nr. 1 – Dorte Klitgaard
    B-rækken Nr. 2 – Jette Holtzmann

    Vindere 2018:
    A-rækken Nr. 1 – Susanne F. Fagerberg
    A-rækken Nr. 2 – Annette Nordewn
    B-rækken Nr. 1 – Marianne Lohse
    B-rækken Nr. 2 – Anne Hedebo Andersen
    C-rækken Nr. 1 – Jeanne Dawids
    C-rækken Nr. 2 – Carina Augsburg

    Vindere 2017:
    A-rækken Nr. 1 – Susanne F. Fagerberg
    A-rækken Nr. 2 – Ann Grønborg
    B-rækken Nr. 1 – Marianne Lohse
    B-rækken nr. 2 – Britt Harder

    Vindere 2016:
    Nr. 1 Lene Lausen
    Nr. 2 Carina Augsburg

    Vindere 2015:
    Nr. 1 Lene L. lausen
    Nr. 2 Bente Svenningsen

    Hulspil

    Ingen Hulspilturnering i 2020

    Vindere 2019:
    Nr. 1 – Nina Mathiassen
    Nr. 2 – Helle Kjærgaard

    Vindere 2018:
    Nr. 1 – Ann Grønborg
    Nr. 2 – Jeanne Dawids

    “Trøsterækken”:
    Nr. 1 – Bente Svenningsen wo

    Vindere 2017:
    Nr. 1 – Helle Kjærgaard
    Nr. 2 – Birgit Stendell

    “Trøsterækken”:
    Nr. 1 – Lene Lausen
    Nr. 2 – Susanne F. Fagerberg

    Vindere 2016:
    Nr. 1 Anne Hedebo Andersen
    Nr. 2 Bente Svenningsen

    Vindere 2015:
    Nr. 1 Else Marie Lund
    Nr. 2 Nina Mathiassen

    “Trøsterækken”:
    Nr. 1 Dorte Klitgaard
    Nr. 2 Annette Norden